Як захистити себе і не порушити закони?

title

Як захистити себе з точки зору законодавства?

Кримінальним законодавством більшості цивілізованих країн для захисту громадян в обов’язковому порядку передбачене  право на самооборону, захист власної безпеки, безпеки членів сім’ї та охорону особистого майна від будь-яких злочинних посягань. Згідно закону, є таке право й у українців, проте цим правом у нас з низки причин – справа клопітка, а часто й небезпечна.

Щоб зрозуміти, який захист власної безпеки дозволений, в першу чергу, потрібно знати, як це питання (в першу чергу, “фізична охорона”) позиціонується і регулюється з точки зору українського законодавства.

В кримінальному кодексі зазначено, що усі громадяни нашої країни мають право на самооборону, з щоб уникнути загрози життю або здоров’ю та право отримати потрібну допомогу від відповідних структур чи інших осіб.

Потрібна самооборона у статті 36 трактується як низка дій, які мають на меті захист своїх або чужих  прав, які мають на меті попередити ймовірний злочин. При цьому нанесення шкоди зловмиснику може бути така, яка необхідна для запобігання або припинення злочину. В той же час, забороняється перевищення меж захисних дій, яке виявляється у завданні зловмиснику більшої шкоди, ніж цього вимагають поточні обставини Саме ці визначення ставлять людину, яка захищається у невигідне становище порівняно зі злочинцем.

Для того, щоб встановити підстави. На основі яких можна вважати захист перевищенням допустимих меж оборони майна а чи здоров’я, суди повинні врахувати знаряддя, які застосовувалися учасниками конфлікту і рівень потенційної небезпеки, що несла загрозу людині та відповідних обставин, які впливали співвідношення сил. Це місце, раптовість кількість учасників події та інші обставини.

З цього випливає невтішний висновок, що вищі судові інстанції не вважають право на захист власної безпеки абсолютним, а навіть навпаки, змушують українські суди детально з’ясовувати,  чи не отримав нападник більшої шкоди, як передбачено законом. Але як людина, яка захищається, може під час конфлікту спеціально розрахувати силу удару та порядок дій, щоб випадково не заподіяти нападнику більшої, ніж передбачено, шкоди? Тому, часто у подібних випадках,  злочинець перетворюється на жертву, а людина, яка намагалася захиститися стає злочинцем. Таким чином, наш суд часто призначає покарання та ламає долі хороших і хоробрих людей, сприяючи тому, щоб більшість населення просто проходило повз небезпечні ситуації.

Проте, існує кілька винятків, згідно яких перевищення меж самооборони немає. Таких в українському законі лише три:

  • Захист від посягань озброєної особи;
  • Захист від організованої злочинної групи осіб;
  • Запобігання незаконному самовільному вторгненню у житло, будь-яке інше приміщення (сарай, гараж, дача, територія підприємства офіс та інші).

Теоретично, у цих випадках можливе навіть вбивство нападаючих осіб. Ці факти підтверджені і судовою практикою.

Також, у низці випадків, дозволено для здійснення самозахисту використовувати різну зброю.

Чим можна захищатися при несподіваному нападі на вас?

Принципи володіння та застосування різних засобів для здійснення самооборони українцями описане у кількох правових актах, згідно з якими громадяни України, за наявності спеціального дозволу органів вітчизняних внутрішніх справ, в залежності від віку, мають право володіти:

  • різною мисливською зброєю й газовими пістолетами;
  • будь-яким револьвером та патронами для його застосування;
  • холодною зброєю, такою як ніж, кинджал, арбалет, та іншими, пневматичною зброєю, яка має калібр понад 4,5 мілліметри та швидкість кулі більше 100 м/c,
  • травматичною зброєю.

Носіння таких засобами для захисту власної безпеки без дозволу карається в’язницею на солідний термін від трьох до семи років.

Зброя, на яку дозвіл не потрібний:

  • пневматична зброя певного калібру;
  • газові балончики (виняток ті, які використовують співробітники правоохоронних органів: поліції, служби безпеки тощо).

Як висновок, у будь-якій ситуації потрібно проявляти максимальну обережність та намагатися уникати небезпечних ситуацій, а у випадку виникнення загрози нападу, якщо дозволяють обставини, негайно звертатися до представників служб, що гарантують безпеку та захист українських громадян: поліції, служби безпеки, нацгвардії та інших уповноважених законом осіб. Якщо ж це не можливо, використовувати наявні засоби оборони слід максимально виважено та обережно.

Замовити охорону?

Просто як 1-2-3

1

Зв'яжіться з нами

Замовте зворотний дзвінок або зателефонуйте нам за номером 0(800)500-090

2

Виберіть пакет послуг

Наш спеціаліст допоможе підібрати оптимальний пакет послуг за вашими вимогами

3

Монтаж обладнання

Виїзд інженера на монтаж та пусконалагоджувальні роботи (від 30 хв), підписання договору та Ви під охороною від А1