Ризики пограбувань у повсякденному житті: як уникнути небезпеки?

title

Де б ви не знаходилися: в гостях, на прогулянці, вдома чи на роботі, завжди існує ризик стати жертвою крадіїв. Адже, протягом життя більшість українців чи в особистому житті, чи у сфері  бізнесу бодай раз стикалися з різноманітними майновими злочинами: крадіжками, шахрайствами, грабежами.  Згідно статистики, найчастіше в Україні грабують квартири та приватні будинки, ювелірні крамниці, ломбарди, банки та інші фінансові установи.

То ж як максимально убезпечити себе від ризику пограбування, де б ви не перебували, розповімо нижче:

 • не впускайте додому сторонніх осіб, навіть якщо вони просять про допомогу: зателефонувати, відвідати вбиральню тощо;
 • якщо ви проживаєте у приватному будинку, слідкуйте за предметами, які знаходяться на вашому подвір’ї: залишені гаджети, ігрові консолі, дорогі іграшки чи садовий інвентар свідчитимуть про ваш достаток і можуть надихнути потенційного злочинця на здійснення крадіжки;
 • залишаючи помешкання надовго, попросіть когось з родичів або знайомих регулярно відвідувати ваше помешкання, забирати кореспонденцію з поштових скриньок та час від часу вмикати світло в помешканні в темну пору доби;
 • завжди зачиняйте вікна та кватирки, жалюзі та штори;
 • не розповідайте усім знайомим, що ви збираєтеся у відпустку або довготривале відрядження;
 • не викладайте фото з відпочинку у соцмережах, це можна зробити і після повернення додому, не виставляйте на загальних огляд в Інтернеті вартісні коштовності та гаджети як би вам не хотілося похвалитися обновкою чи подарунком;
 • проведіть профілактичну бесіду з дітьми на тему безпеки, попросіть їх не повідомляти знайомим та друзям, коли ви вирушаєте у відпустку і які цінні речі знаходяться у вашій домівці;
 • встановіть надійні замки на двері та вікна;
 • придбайте сейф для зберігання цінних речей;
 • і найголовніше – щоб гарантовано мінімізувати ризики пограбувань, встановіть у помешканні систему безпеки або сигналізацію від агентства, яка надає послуги охорони.

Ризики злочину в ювелірному магазині або майстерні

Що стосується ювелірних магазинів, то вони також перебувають у зоні підвищеного ризику крадіжок та пограбувань, оскільки охочих розжитися цінними та компактними прикрасами у нашій країні більше, ніж достатньо. Тому і ризик здійснення майнових злочинів у ювелірці значно вищий, ніж, до прикладу, у продуктовому або промисловому магазині, а сума можливих збитків вимірюється у десятках тисяч гривень. Тому, якщо ви є власником або працівником ювелірного закладу, то важливо ані на мить не забувати про правила безпеки, ані нехтувати охороною.

Важливою умовою мінімізації скоєння злочинів у ювелірному магазині є кваліфікований персонал, який добросовісно виконує свої обов’язки протягом робочого дня, а не сидить у гаджетах або журналах. Проте, за кожним відвідувачем вести постійно спростеження фізично не в змозі жоден, навіть найкращий працівник, тому найважливішим заходом, який допоможе захистити майно, є організація якісної системи охорони, яка забезпечить захист як протягом дня, так і після закриття торгової точки. З цією метою, переважна більшість власників ювелірних магазинів звертається до послуг охоронних компаній, які пропонують різноманітні системи організації ефективної охорони від розміщення пульта з сигналізацією на території магазину та організації системи відео нагляду до виставлення на території закладу охоронців-представників компанії, які допоможуть мінімізувати ризики злочину в ювелірному магазині. 

Ризики злочину в  ломбарді

Ломбарди, у зв’язку зі специфікою своєї діяльності також перебувають в зоні підвищеного ризику крадіжок та пограбувань. Крім того, в ломбардах часто зберігаються речі, які можуть бути пошкоджені у випадку виникнення непередбачуваної пожежі або потопу.   

Тому, для забезпечення максимальної безпеки у ломбарді найкраще звернутися до надійної охоронної фірми, яка зможе надати вам весь спектр якісних послуг та організувати захист приміщення ломбарду максимально ефективно. Серед переваг послуг охоронних фірм використання найсучасніших засобів захисту та систем відеоспостереження, які легко організують цілодобове стеження за об’єктом в режимі реального часу. У випадку вторгнення на територію закладу, розбиття вікон чи пошкодження дверей наряд швидкого реагування прибуде на місце потенційного злочину за 2-7 хвилин, що значно зменшує ризики злочину в  ломбарді.

Крім того, у випадку виникнення пожежі чи задимлення, протипожежні системи оперативно сповістять про небезпеку, допоможуть запобігти лиху або мінімізувати ймовірні майнові втрати, а тривожна кнопка надішле миттєве сповіщення у випадку загрози з боку відвідувачів ломбарду.

Ризики злочину в фінансових установах

Що стосується фінансових установ, зокрема банків, у зв’язку зі сферою їх діяльності та підвищеному ризику здійснення фінансових злочинів та махінацій найкращим варіантом захисту також стане співпраця з охоронними фірмами. 

У зв’язку з підвищеним ризиком здійснення фінансових злочинів, варто зазначити, що у банківських установах рекомендується встановлення відеокамер з високим розширенням, які надають якісне, чітке зображення з можливістю його фіксації, збільшення та кадрування. Також, в установах, пов’язаних з різноманітною фінансовою діяльністю, рекомендується використовувати індикатори та метало детектори, які допоможуть виявити небезпечних відвідувачів та обмежити їм доступ у приміщення.

Загалом, з метою зменшення ризиків пограбувань, при виборі охоронної компанії важливо звертати увагу на її репутацію на ринку та наявність позитивних відгуків від реальних клієнтів.

Перед підписанням договору, варто уточнити, за якими критеріями компанія підбирає персонал,  яка швидкість прибуття групи реагування та обговорити усі індивідуальні потребий вимоги щодо захисту саме вашого об’єкту.

Також, варто звернути увагу, що професійні охоронні компанії повинні відповідати наступним вимогам:

 • суворий підбір та навчання співробітників компанії, високий рівень кваліфікації як представників охорони так і бригад, які здійснюють монтаж та профілактику роботи обладнання;
 • високий рівень відповідальності компанії;
 • ретельним підбором технічних засобів та професійного обладнання;
 • швидкістю реагування на тривожні події.

Замовити охорону?

Просто як 1-2-3

1

Зв'яжіться з нами

Замовте зворотний дзвінок або зателефонуйте нам за номером 0(800)500-090

2

Виберіть пакет послуг

Наш спеціаліст допоможе підібрати оптимальний пакет послуг за вашими вимогами

3

Монтаж обладнання

Виїзд інженера на монтаж та пусконалагоджувальні роботи (від 30 хв), підписання договору та Ви під охороною від А1