До охоронних фірм не можна звертатися – наведуть злодіїв?

Як уникнути пограбування?

На жаль, ніхто з нас не застрахований від того, що одного дня може стати жертвою пограбування власної домівки. Тому, потрібно розуміти, що найчастіше, здійснення подібних крадіжок планується заздалегідь, а зловмисники протягом певного часу слідкують за вашим помешканням з метою отримання необхідної їм інформації для успішного скоєння злочину.

На відміну від непрофесійних злодіїв, в ролі яких часто виступають алкоголіки, наркомани та бомжі, що здійснюють стихійні незаплановані пограбування і беруть все що погано лежить, професійні «домушники» діють по чіткому продуманому плану, який неодмінно складатиметься з  кількох етапів. Найчастіше, це розвідка, спостереження за будинком або квартирою і, безпосередньо, здійснення пограбування.

Перш за все, перед здійсненням крадіжки, зловмисники проникають на територію будинку або у під’їзд, проводять розвідку території, визначаючись, які помешкання заслуговують на їхню увагу. Вони уважно оглядають квартири у під’їздах на предмет наявності камер відеоспостереження та сигналізації, аналізують надійність замків, дверей, фурнітури, оцінюючи таким чином рівень складності проникнення до помешкання. У випадку наявності сигналізації у квартирі, найчастіше, вона відразу викреслюються зі списку потенційних об’єктів пограбування. А за квартирами, на які «домушники» попередньо «накинули око» проводиться подальше стеження, адже, злочинцям важливо отримати інформацію щодо того, коли та як часто у квартирі перебувають її мешканці, скільки людей проживає у квартирі тощо.

Найчастіше, під час стеження за певним об’єктом, зловмисники залишають певні мітки й різноманітні знаки на дверях, стінах, поштових ящиках. Це потрібно їм для збору інформації та для того, щоб передати її своїм спільникам.  Переважно, найпопулярнішими позначками є:  мітки домушників рисочки, кружечки, хрестики та інші геометричні фігури, кожна з яких має своє певне значення. Також, міткою може бути залишений в дверній проймі рекламний флаєр, монетка або шматок печива на килимку перед дверима тощо.

Після встановлення міток, злодій ще кілька разів навідується до дверей квартири, аналізує отримані дані, на основі яких приймає рішення: продовжувати нагляд за цією квартирою чи переключити свою увагу на інший об’єкт. Джерелами додаткової інформації щодо присутності або відсутності власників квартири для злодіїв є й інші ознаки: переповнена поштова скринька, показники лічильників тощо. 

Також, перед прийняттям рішення щодо пограбування, злодії детально аналізують квартиру на наявність ознак добробуту: кондиціонера, утеплення будинку, якості вікон, зовнішнього оздоблення тощо. Якщо ви мешкаєте на перших поверхах, зловмисники неодмінно намагатимуться зазирнути у вікна, щоб оцінити привабливість вашого житла на предмет крадіжки. 

Ще одним джерелом інформації про рівень вашого достатку є наявність хорошого автомобіля. Нерідко злодії слідкують за тим, на яких авто мешканці будинку під’їздждають додому, а потім намагаються встановити у яких квартирах мешкають власники дорогих авто. 

 Після отримання вищенаведеної інформації впевнені, що вас цікавить питання, чи можливо зрозуміти, що за вашим помешканням встановили нагляд бажаючі заволодіти чужим добром?

Нижче – кілька ознак, за наявністю яких можна встановити, що за вашою квартирою чи будинком, ймовірно, ведеться спостереження злодіїв:

  • Дивні дзвінки на домофон або стаціонарний телефон;
  • Стук  в двері, коли, відчинивши, ви нікого не виявляєте у під’їзді;
  • Будь-які мітки домушників на стінах, забруднення, потертості на ваших вхідних дверях, поштових скриньках, стінах біля помешкання;
  • Спроби незнайомих людей встановити контакт з членами вашої родини, зокрема, дітьми, питання щодо того, коли ви буваєте вдома, що знаходиться в квартирі, коли плануєте вирушати у відпустку тощо.
  • Ознаки відкривання дверного замка, наявність всередині замків сторонніх предметів.  

Проте, на жаль, трапляються випадки, коли повертаючись додому, власник квартири чи будинку розуміє, що його грабують саме у цей момент або пограбування вже відбулося.

Що можна / потрібно зробити після пограбування будинку або квартири?

Якщо повертаючись додому, ви помітили сліди злому на вхідних дверях, ні в якому разі не заходьте в помешкання. Так ви наражатимете на небезпеку не тільки своє майно, а й своє життя, адже не відомо, як діятимуть зловмисники в стресовій ситуації. В такому випадку необхідно терміново викликати поліцію. В крайньому випадку, можете спробувати непомітно замкнути двері ззовні, але тоді також існує доля ризику стикнутися з грабіжниками, які цілком ймовірно, можуть бути озброєні. Аналогічний алгоритм  дій буде найоптимальнішим у випадку, якщо ви помітили, відчинені вікна у вашому помешканні.

Деколи трапляється і так, що зловмисник намагаються пограбувати квартиру, коли вдома знаходиться хтось з мешканців. Що робити якщо хтось намагається відкрити двері? У такому випадку, подайте голос, негайно викликайте поліцію і спробуйте забарикадувати вхідні двері до її приїзду. 

Проте, набагато кращим варіантом є додаткові заходи безпеки, спрямовані на уникнення подібних ситуацій. Тому, найкращим виходом, який дозволить вам почуватися у безпеці в помешканні і впевненості у цілісності майна, коли ви перебуваєте за його межами, є встановлення сигналізації та камер відео спостереження. Це допоможе майже на 100% захистити вас від візиту непроханих гостей, а у випадку тривоги, ви зможете розраховувати на швидкий приїзд групи реагування охоронної компанії. До речі, думка деяких громадян, що охоронні фірми являються навідниками для квартирних злодіїв не підтверджується жодними фактами, а наявність сигналізації слугуватиме дієвим запобіжним заходом уникнення пограбування.

Замовити охорону? Просто як 1-2-3
1
Зв'яжіться з нами
Замовте зворотний дзвінок або зателефонуйте нам за номером 0(800)500-090
2
Виберіть пакет послуг
Наш спеціаліст допоможе підібрати оптимальний пакет послуг за вашими вимогами
3
Монтаж обладнання
Виїзд інженера на монтаж та пусконалагоджувальні роботи (від 30ти хв.), підписання договору та Ви під охороною від А1!
Залишіть ваш номер телефону та ім'я – ми вам передзвонимо!

    Залишіть ваш номер телефону та ім'я – ми вам передзвонимо!