Як уникнути злочину за допомогою відеоспостереження?

title

Багато громадян нашої країни стають жертвою крадіжок та пограбувань. В середньому, за рік відбувається близько 20 000 подібних злочинів, а останні дані статистики не тішить нас позитивними тенденціями. АТО на сході України, епідемія коронавірусу та карантинні обмеження, зменшення доходів населення, збільшення відсотку безробітних і, зрештою, недбалість поліції у розкритті подібних правопорушень призвели до того, що кількість майнових злочинів збільшується. 

Що ж робити у випадку, якщо ви стали жертвою пограбування  і чи є шанс повернути вкрадене?  Нижче у статті спробуємо розібратися у цьому питанні.

Заява в поліцію про крадіжку

Згідно статистики, відсоток розкриття злочинів, пов’язаних з пограбуваннями та крадіжками не великий, проте шанс все ж є. Тому, перше, що потрібно зробити, якщо ви стали жертвою злодіїв – викликати наряд поліції, які на місці злочину зареєструють ваше звернення. Якщо ж ви з якихось причин цього не зробили, написати заяву в поліцію про крадіжку можна і пізніше. 

Головне, не зволікати, оскільки існують строки притягнення злочинців до кримінальної відповідальності (стаття 49 КУ), а уся інформація про скоєння злочину повинна бути подана відповідними органами до ЄРДР протягом 24 годин. Особа, яка стала жертвою злочину і подала заяву, повинна отримати документ, який підтверджує його реєстрацію та внесення в базу. Уся ця інформація надається потерпілому у виписці з номером провадження, а також інформацією, коли і від кого надійшла заява,  датою внесення інформації в ЄРДР, назвою структури, яка здійснюватиме розслідування та правовою кваліфікацією вчиненого злочину. 

Поняття і ознаки крадіжки

Подаючи заяву, потрібно розуміти, які поняття і ознаки крадіжки і чим вона відрізняється від грабежу?

Поняття і ознаки крадіжки описані у статті 185 ККУ. Згідно цього визначення, крадіжкою є  таємне викрадення чужого майна, яке полягає у активності особи, що здійснює злочин, спрямованій на безоплатне та незаконне заволодіння майном супроти волі його власника. Відкрите заволодіння чужим майном кваліфікується уже як грабіж і передбачає суворіше покарання.  

Після подання заяви розпочинається досудове розслідування злочину та пошук свідків. І якщо останні відсутні, ймовірність розкриття справи суттєво зменшується, адже шанси ідентифікувати осіб, які вчинили злочин практично відсутні. Тому, з метою додаткового захисту вашого майна від грабіжників, бажано встановити у будинку або квартирі камери відеоспостереження. Наявність такого обладнання сама по собі значно зменшить ймовірність пограбування. Адже, як відомо, більшість злочинців відмовляються від скоєння злочину, коли розуміють що у квартирі встановлена система безпеки з відео наглядом. 

Проте, обираючи камери відеоспостереження з метою запобігання злочинам, варто пам’ятати кілька важливих моментів.

Кому допоможе відеонагляд при крадіжці?

Перш за все, обираючи відеообладнання для квартири або приватного будинку, пам’ятайте, що приховане відеоспостереження у нашій країні заборонене, а відео з прихованих можуть не використати у якості офіційного доказу вчинення злочину у суді. Крім того, такі камери не можуть бути стримуючим фактором для вчинення пограбування. Тому, з метою максимального захисту краще обирати видимі камери. Безліч варіантів, форм та матеріалів, з яких виготовляються такі моделі камер надасть вам можливість обрати варіант, який пасуватиме до вашого інтер’єру та не псуватиме вигляд приміщення.

Крім того, щоб використати запис з камер відеоспостереження, як доказ у суді, потрібне чітке та якісне відео, яке допоможе ідентифікувати злочинця. Неякісне та розмите відео не може бути використаним у якості доказу при розгляді справи про пограбування. 

Проте, існує ще один беззаперечний плюс у встановленні систем відеоспостереження – у сучасних моделях відеокамер наявна можливість перегляду відео в режимі реального часу, тому ви цілодобово можете слідкувати за тим, що відбувається у вашому помешканні з будь-якого куточку світу. Більшість систем відеоспостереження у разі вторгнення в зону дії системи безпеки миттєво надсилають тривожні сповіщення власнику помешкання. А інноваційні опції, такі як тривожна сирена та функція двостороннього аудіозв’язку допоможуть відлякати потенційних злочинців та зберегти ваше майно цілим й неушкодженим (це якщо можливості замовити послугу “фізична охорона” немає).

Враховуючи усі переваги відео нагляду, доцільність у встановленні такої системи не підлягає сумнівам. Встановивши систему безпеки у власному помешканні, ви завжди будете впевнені у охороні та безпеці власного майна навіть перебуваючи далеко за межами країни.

Замовити охорону?

Просто як 1-2-3

1

Зв'яжіться з нами

Замовте зворотний дзвінок або зателефонуйте нам за номером 0(800)500-090

2

Виберіть пакет послуг

Наш спеціаліст допоможе підібрати оптимальний пакет послуг за вашими вимогами

3

Монтаж обладнання

Виїзд інженера на монтаж та пусконалагоджувальні роботи (від 30 хв), підписання договору та Ви під охороною від А1