Як і коли охоронці можуть застосовувати спецзасоби?

title

В Україні, на жаль, криміногенна обстановка вже кілька років і навіть десятиліть поспіль вкрай і вкрай далека від ідеалу. І штатні співробітники правоохоронних органів при всьому бажанні не можуть впоратися з усіма подібними проблемами. Тому -то в країні давно склався ринок компаній, які здійснюють приватну охоронну діяльність (в тому числі і A1 Security Group, вже більше 20 років надає українцям послуги “Охорона” і “Фізична охорона

Потрібно сказати кілька слів з приводу того, які права і обов’язки охоронних компаній є в цьому розрізі.
Справа в тому, що багате злочинцями кримінальне середовище України, по суті справи, змушують фахівців ні в якому разі не виходити за рамки повноважень охоронних компаній. Не кажучи вже про порядок застосування спеціальних засобів охоронцями. Саме вони в комплексі зі службовою зброєю та курсами спецпідготовки (на цьому сходяться всі експерти) є найважливішим способом підвищення боєготовності та захисту клієнтів від загроз використання фізичної сили, холодної та вогнепальної зброї з боку зловмисників (тобто надаючи послугу “Озброєна охорона“).

Проте порядок застосування фізичної сили і спецзасобів охоронцями досить жорстко закріплені і істотно обмежені законодавчо ‒ в першу чергу Законом України “Про охоронну діяльність”. Силові методи і спецзасоби охоронної компанії фахівці можуть застосовувати, проте виключно в епізодах, коли на них раптово нападають або з використанням холодної/вогнепальної зброї, інших небезпечних для здоров’я і життя засобів або за допомогою транспортних засобів.
Конкретно спеціальні засоби – це технічні вироби (пристрої, предмети, гаджети прилади, речовини), які використовуються у випадках, передбачених законодавством України. І вони безпосередньо призначені для того, щоб захищати тіла і голови співробітників охоронних фірм від атак зловмисників і подальшого надання на них фізичного впливу.

Спеціальні засоби експерти розподіляють на два види:

  • Засоби індивідуального захисту;
  • Засоби активної оборони.

У першу групу, згідно зі стандартним описом, входять шоломи і каски (від перших то третіх класів захисту), а також системи захисту тулуба ‒ бронежилети (від перших до п’ятих класів захисту).
У другу групу, засобів активної оборони, зазвичай відносять таке: гумові кийки, газові балончики, наручники одноразового використання і тому подібні агрегати.
Як стверджують експерти з питань безпеки, стандартна комплектація екіпіровки охоронця безпосередньо залежить від можливостей і завдань, які стоять перед кожною профільною організацією. І, відповідно, може досить сильно відрізнятися в залежності від поставлених керівництвом перед співробітниками завдань і від того, на об’єкті яких складнощах вони будуть працювати.
Якщо конкретно, чітко, неупереджено і дуже уважно розглянути питання екіпірування охоронців, то не можна не відзначити, що форма одягу у працівників приватних охоронних компаній, які регулярно задіяні для забезпечення безпеки і захисту адміністративних і торгово-розважальних об’єктів, офісних приміщень тощо, і співробітників, які надають послуги у сфері особистої охорони, всерйоз різниться. Єдиний універсальний і об’єднуючий фактор тут-така Уніформа зобов’язана бути зручною, комфортною і нітрохи не обмежувати рухи охоронців (і для її виготовлення необхідно використовувати виключно високоякісні матеріали).

Замовити охорону?

Просто як 1-2-3

1

Зв'яжіться з нами

Замовте зворотний дзвінок або зателефонуйте нам за номером 0(800)500-090

2

Виберіть пакет послуг

Наш спеціаліст допоможе підібрати оптимальний пакет послуг за вашими вимогами

3

Монтаж обладнання

Виїзд інженера на монтаж та пусконалагоджувальні роботи (від 30 хв), підписання договору та Ви під охороною від А1